Budownictwo wczoraj i dzis : Zrównoważony rynek – druga wygrana propozycja / architekci PMG

Dzięki uprzejmości PMG Architects Zaprojektowany przez PMG Architects, ich druga wygrana propozycja na zrównoważony rynek kwadratowy w Casablance pozwala się podziwiać, ale ujawnia się tylko częściowo i stopniowo w użyciu różnorodnych elementów architektonicznych.
Pod ogromnymi arkadowymi galeriami, tak przestronnymi jak świetliste, architekci starają się uchwycić tysiące bogactw tego miejsca, tak wiele żywych zapachów i nieznanych kolorów, kuszących smaków i kolorowych przypraw.
Z jednego łuku do drugiego, od jednego sprzedawcy do jego odpowiednika, od jednej atmosfery do drugiej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Przeszłe wspaniałe arkady, ponieważ nasza uwaga jest przyłapana i przesłuchiwana, dyskretnie, przemierzając.
Liczone w przestrzeni szczeliny światła, dostrzegamy wiele szczegółów architektury, która cieszy się odkrywaniem krok po kroku, każdym elementem, każdą rzeźbą, każdą ulgą, każdym cieniem.
, każdy kąt.
Dzięki uprzejmości PMG Architects Czujemy, że to dopiero początek fascynującego wszechświata.
Minąwszy sekwencję ustrukturyzowanych łuków, łapiemy się, że pokonujemy to, co przed nami, ścieżki i różne ścieżki, stopniowo zbliżamy się do środków z niejawnym obrzędem, pozwalając się prowadzić w kierunku intensywniejszego światła, otwarcia w kierunku nieba, w kierunku obszaru zajęte przez rynek, w kierunku serca Medyny.
Ruch, cień, pewne zamieszanie, pewna stabilność: to serce ekonomicznego bogactwa Maroka.
Intrygi i pragnienia stają się bardziej obecne, pragnienie zapuszczania się w centrum, pragnienie zrozumienia.
Dzięki uprzejmości PMG Architekci Tam, gdzie spotykają się nawy, w centrum tego niezbadanego świata, znów odczuwamy obecność potężnego światła, otwarcie w kierunku lazuru, serca rynku.
diagram 05 Dzięki uprzejmości PMG Architekci Architekci: PMG Architects Lokalizacja: Casablanca, Maroko Zespół projektowy: Guillermo Lumbreras Ruiz, Monique Bastos Nunes Hervé, Pierre-Henri Baudart Typ: Powierzchnia rynku Powierzchnia: 790m2 Powierzchnia zabudowy: 500m2 Powierzchnia brutto: 600m2 Budynek Współczynnik pokrycia : 96% Współczynnik podłogi brutto: 76% historii Nad ziemią: opowieści poniżej ziemi: Konstrukcja dachu: drewniana siatka o wymiarach 2×2 m do mocowania membrany z poliestru z PCW Struktura pionowa: słupy w kształcie kwadratu przymocowane między nimi za pomocą metalowych wsporników i które są również przymocowany do szeregu większych drewnianych słupków, które zrzucają ciężar całej konstrukcji na podłogę.
Maksymalna wysokość: 11m Krajobraz (otwarte powierzchnie): 176m2 Wykończenie zewnętrzne: Drewniane słupy z wodoodporną aplikacją Status: Konkurs architektoniczny, II nagroda Konkurs zorganizowany autor: [AC-CA]
[hasła pokrewne: jak zrobić projekt domu, mrówka hrubieszów, hurtownia portfeli ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: hurtownia portfeli jak zrobić projekt domu mrówka hrubieszów