Posts Tagged ‘beton architektoniczny’

Budownictwo wczoraj i dzis : BIG i OMA Neck-to-Neck dla centrum konferencyjnego Miami Beach

Wednesday, May 30th, 2018

Dzięki uprzejmości architektów Curbed Miami High Profile BIG (Bjarke Ingels) i OMA (Rem Koolhaas) są w bliskiej walce o wygraną w konkursie na rewitalizację projektu centrum konferencyjnego Miami Beach Convention Center.
Niedawno wstrzymane przez sondę korupcyjną i kwestie proceduralne, ambitne plany Miami Beach dotyczące utworzenia 52-akrowej dzielnicy centrum kongresowego ponownie zmierzają w kierunku decydującego głosowania wybranych urzędników.
Zalecenia komisji zostaną zweryfikowane przez tymczasową kierownika miasta Kathie Brooks, która wyda własne zalecenia dla miejskich komisarzy.
Komisarze mogli głosować nad projektem i zespołami programistów 12 grudnia.
Więcej informacji po przerwie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Wideo: porażka mostów i gospodarek / Thomas Fisher

Wednesday, May 30th, 2018

Ten wywiad z profesorem i autorem Tomem Fisherem, dziekanem University of Minnesota, jest częścią serii filmów dokumentalnych pt.
Things May Happen. , W której opisuje zagrożenia związane z projektem Fracture-Critical Design.
Temat ten jest również tematem jego najnowszej książki Projektowanie, którego należy unikać katastrofy: Natura przełomu-krytyczny projekt .
Fisher omawia przykłady, w których nasze systemy, czy to architektoniczne, strukturalne czy nawet społeczne i finansowe, zawodzą z katastrofalnymi konsekwencjami. …read more

Magazyn architektoniczny : Bukit Panjang Hawker Centre Międzynarodowe zgłoszenie do konkursu / Materium

Wednesday, May 30th, 2018

Dzięki uprzejmości Materium Propozycja Bukit Panjang Hawker Center firmy Materium, ogłoszona jako jedna z finalistów międzynarodowego konkursu, manifestuje i promuje kulturę żywnościową Singapuru.
Skomponowany z unikalnego programu, projekt jest skromną przestrzenią społeczną i społeczną, pomimo kosmopolitycznej natury społeczeństwa.
Jego niepozorny charakter pozwala ludziom z różnych środowisk cieszyć się posiłkiem w najbardziej zrelaksowanym i wygodnym stanie.
Proste, swobodne i nieformalne: bycie zrelaksowanym pozwala być społecznym.
Więcej zdjęć i architektów. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Zrównoważony rynek – druga wygrana propozycja / architekci PMG

Wednesday, May 30th, 2018

Dzięki uprzejmości PMG Architects Zaprojektowany przez PMG Architects, ich druga wygrana propozycja na zrównoważony rynek kwadratowy w Casablance pozwala się podziwiać, ale ujawnia się tylko częściowo i stopniowo w użyciu różnorodnych elementów architektonicznych.
Pod ogromnymi arkadowymi galeriami, tak przestronnymi jak świetliste, architekci starają się uchwycić tysiące bogactw tego miejsca, tak wiele żywych zapachów i nieznanych kolorów, kuszących smaków i kolorowych przypraw.
Z jednego łuku do drugiego, od jednego sprzedawcy do jego odpowiednika, od jednej atmosfery do drugiej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie. …read more