Posts Tagged ‘młyny kulowe’

Architektura 21szego wieku : 4. Międzynarodowe Forum Holcim – Ekonomia Zrównoważonego Budownictwa

Wednesday, May 30th, 2018

Eksperci ze wszystkich kontynentów spotkają się w Bombaju na IV Międzynarodowym Forum Holcim dla Zrównoważonego Budownictwa.
11-13 kwietnia 2013 r.
Konferencja dla nauczycieli akademickich i specjalistów z dziedziny architektury, inżynierii lądowej, urbanistyki, nauk przyrodniczych i społecznych posunie naprzód koncepcje dotyczące tego, jak należy ponownie opracować konstrukcję i dostosować ją do zasad zrównoważonego rozwoju.
Trzydniowa konferencja skupi się na bieżących wyzwaniach ekonomicznych w wielu częściach uprzemysłowionego świata, prowadząc zmianę paradygmatu.
Rządy, firmy i osoby prywatne zdają sobie sprawę, że chociaż zrównoważony rozwój wiąże się z kosztami, to oferuje on również znaczny potencjał gospodarczy. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Zwycięzca konkursu “Art in Architecture”

Tuesday, May 8th, 2018

Architekt Marcelo Ertorteguy udostępnił nam swój projekt – The Stone ., za który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie Art in Architecture.
Intencją konkursu było generowanie pomysłów na temat relacji i interakcji między nimi.
Celem tematycznym było poszukiwanie obrazów o architekturze jako repozytorium sztuki, ukazanie, w jaki sposób sztuka jest wyrażana w architekturze, oraz w jaki sposób sztuka i architektura wpływają na siebie i na siebie wpływają.
Koncentrując się na zdolnościach sztuki i architektury, które mają być transcendentne, wystawa wynikowa konkursu dodaje specjalny głos do obecnej debaty między kontenerem .
i. …read more

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Biblioteki Część V

Tuesday, May 8th, 2018

Z biblioteki znajdującej się w dawnym pałacu Ludwika Bonaparte w 1807 roku, do nowoczesnej biblioteki uniwersyteckiej ukończonej w tym roku w Republice Korei, znajduje się nasz 5.
wybór wcześniejszych bibliotek.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Biblioteka uniwersytecka Utrecht / Grosfeld van der Velde Architecten Dawny pałac Louisa Bonaparte, zbudowany w 1807 roku, położony na Drift w historycznym centrum Utrechtu, przeszedł gruntowny przebudowę w ostatnich latach.
Pierwsza i najbardziej znacząca część Universiteitsbibliotheek Binnenstad (University Library City Center) i główne wejście do klastra. …read more

Nowoczesna architektura : Ogłoszono zwycięzców konkursu Habitats Design Competiton

Tuesday, May 8th, 2018

Ogólnie Zwycięzca / Maria-Cristina Banceanu RESET Development z przyjemnością ogłasza zwycięzców pierwszego w historii Zjednoczonego Zjednoczonego Królestwa Konkursu Projektowania Siedliskowych Projektów, prowadzonego we współpracy z CIRIA i livingroofs.org.
Konkurs koncentruje się na docenianiu bioróżnorodności w środowisku budowlanym i otrzymał szeroki wachlarz zgłoszeń od uczestników z całego kraju, które obejmowały zgłoszenia nie tylko od architektów, ale od inżynierów, projektantów krajobrazu i studentów.
Sukces tego tegorocznego konkursu doprowadził do tego, że IHDC staje się corocznym wydarzeniem z premierą w 2011 roku, która odbędzie się w przyszłym roku.
Możesz zobaczyć zwycięskie propozycje po przerwie.
Zwycięska praca zgłoszona przez Marię-Cristinę Banceanu z Edge Hill Halls of Residence w Liverpoolu była znakomitym przykładem całościowego podejścia do designu z naturą w jego sercu. …read more