Posts Tagged ‘piaskowanie aluminium’

Nowoczesna architektura : AD Recommends: Best of the Week

Tuesday, May 8th, 2018

Galeria Foster + Partners, teatr w Portugalii, świątynia w Indiach, muzeum w Republice Korei i dom Millbrook House Thomasa Phlera.
Świetne projekty, które mogłeś przegapić w zeszłym tygodniu.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Sperone Westwater Gallery / Foster + Partners Prawie 35 lat po jej powstaniu, Sperone Westwater nadal prezentuje prace wybitnych artystów różnych narodowości i wieku, którzy pracują w różnych mediach.
Koncepcja galerii jest odpowiedzią na dynamiczny miejski charakter nowojorskiej Bowery i chęć ponownego przemyślenia sposobu, w jaki społeczeństwo angażuje się w sztukę w otoczeniu galerii (czytaj więcej.) Miejski Teatr w Guarda / AVA Architects TMG znajduje się w Guarda, w wiejskiej części Portugalii. …read more

Budownictwo i architektura : Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Propozycja konkursowa / ARHIS

Tuesday, May 8th, 2018

Dzięki uprzejmości ARHIS łotewskich architektów ARHIS podzielił się z nami swoją propozycją dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańskim Konkursie.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Druga pierwsza wojna światowa z września 1939 roku umieszcza Gdańsk na mapie wojennej historii.
Dzięki uprzejmości ARHISA Artystyczną postacią nadaną temu muzeum drugiej wojny światowej jest dualność, której istotnymi elementami są.
PUSTA. …read more

Budownictwo i architektura : Typologia Konferencja Redux

Tuesday, May 8th, 2018

Organizowana przez Northeastern University i Tima Love, profesora nadzwyczajnego i dyrektora Utile, konferencja Typology Redux rozważy rynkowe typologie budynków.
Kiedy architekci projektują budynki biurowe, budynki mieszkalne i inne rodzaje budynków o charakterze rynkowym, niepisany zestaw reguł określa ramy eksploracji projektu.
Wydajność budynku mieszkalnego z podwójnym załadunkiem i centralnym budynkiem biurowym zaowocowało sześćdziesięcioletnią tradycją, wokół której podchodzi cały projekt i buduje się branże systemów konstrukcyjnych.
Wszystko, od systemów mebli biurowych po metryki na rynku nieruchomości, zarówno przewidywać, jak i wykorzystywać wytrzymałość tego typu.
Od Battery Park City na Manhattanie po nowe dzielnice handlowe powstające w Szanghaju i Abu Dhabi, ziarno i skala obszaru miejskiego jest określona przez niezaprzeczalną (i niekwestionowaną) logikę konwencjonalnych typów. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Velenje Sports Park / Enota

Tuesday, May 8th, 2018

Dzięki uprzejmości Enota ze Słowenii Enota udostępniła nam swój projekt Velenje Sports Park, za który otrzymali oni pierwszą nagrodę w otwartym konkursie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Teren nowego parku sportowego Velenje znajduje się w bardzo ważnym miejscu pomiędzy parkiem miejskim a jeziorem.
Obszar jeziora jest już popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców, a także oferuje wspaniałe krajobrazy z jeziorem, rozległe tereny zielone i piękne wzgórza z tyłu.
Park Sportowy Velenje zaprojektowano zatem jako otwartą, jednolitą powierzchnię, dostępną w jak największym stopniu dla mieszkańców miasta i innych odwiedzających. …read more