Posts Tagged ‘Profile aluminiowe’

Budownictwo wczoraj i dzis : Zakupy Pillow Terraces / OFIS arhitekti

Tuesday, May 8th, 2018

Dzięki uprzejmości OFIS arhitekti władze miejskie Lublany zaakceptowały projekt Shopping Pillow Terraces , autorstwa OFIS arhitekti z siedzibą w Słowenii.
Projekt, kompleks komercyjno-mieszkaniowy zlokalizowany przy głównym deptaku w Ljubljanie, rozpocznie się w przyszłym roku.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Kompleks położony jest w samym sercu Lublany, między parkiem i główną komercyjną ulicą handlową Ljubljana.
Dzięki uprzejmości OFIS arhitekti Program jest mieszanką butików, kawiarni i rezydencji. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Biura Część V

Tuesday, May 8th, 2018

W ubiegłym roku mamy wspaniałe biura, w tym znane biuro architektoniczne Selgas Cano w Hiszpanii.
Sprawdź naszą 5.
selekcję po przerwie.
Biuro architektoniczne Selgas Cano Iwana Baana Iwan Baan raz jeszcze zadziwia nas tym wspaniałym projektem między lasami hiszpańską praktyką Selgas Cano: Ich własne biuro architektoniczne (czytaj dalej.) Kamran Kopaei / projektant projektu Amordad Sprawą projektowania jest stara rezydencja budynek w mieście Isfahan, który miał zostać przebudowany jako biuro.
Odnosząc się do tradycyjnych elementów irańskiej architektury lokalnej, zespół projektowy próbował wykorzystać współczesne synonimy tradycyjnych materiałów i form takich jak; ręcznie robione cegły, kolorowe szkła, drewniane dekoracje, vitray i wody; również irańska forma krzyża, która była tradycyjnie używana do zarządzania podziałami kosmicznymi (czytaj więcej.) Design Development Center / tec Design Studio Ten budynek jest specjalistycznym budynkiem studyjnym dla projektantów elementów mikrotechnologicznych. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Long Island House / Thomas Phifer and Partners

Tuesday, May 8th, 2018

Thomas Phifer + Partners dla Thomas Phifer + Partners.
najnowszy pobyt, firma czerpie inspirację z planowanego sąsiedztwa Long Island z wodą.
Pozornie powtarzająca się uproszczona forma to w rzeczywistości jedna ciągła powierzchnia, która faluje, aby wyrzeźbić przestrzenie pod nią.
Więcej zdjęć i więcej o rezydencji po przerwie.
Płynąc wdzięcznie z wydm, forma płynnie definiuje różne elementy programowe, a jej swobodnie płynąca natura obejmuje krajobraz. …read more

Budownictwo i architektura : Youturn Pavilion / UNStudio

Tuesday, May 8th, 2018

Fotografia autorstwa Ding Musa UNStudio udostępniła nam nowy pawilon na 29.
Biennale Sztuki w Sao Paulo w Brazylii.
Projekt ma na celu zachęcenie uczestników i gości do interakcji poprzez stworzenie miejsca do prezentacji, dyskusji i debaty.
Artystyczna ekspresja, która również działa programowo, pawilon jest ucieleśnieniem dynamicznej geometrii i cech przestrzennych wspólnych dla pracy firmy (dla porównania należy koniecznie zapoznać się z New Amsterdam Pavilon lub pawilonem Burnham, który wcześniej był prezentowany na AD).
Więcej o pawilonie, w tym zdjęcia Ding Musa po przerwie. …read more