Architektura 21szego wieku : Wave Pavilion / MacDowell.Tomova

MacDowell.Tomova Młoda firma projektowa prowadzona przez Parke MacDowell, Dianę Tomovą i Borianę Tomovę podzieliła się z nami swoją niedawno ukończoną Wave Pavilion.
Pawilon ten mieści się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Michigan w Taubman i pełni funkcję przestrzeni gromadzącej, a także pełni rolę narzędzia dydaktycznego w dialogu cyfrowego wytwarzania.
Zbudowany z.
cala stalowych prętów, pawilon ma zamiar zilustrować, w jaki sposób linia może być wyraźnie wykorzystana w celu dopracowania opisu przestrzeni.
Więcej o pawilonie, w tym wideo o szybkiej konstrukcji, po przerwie.
Wykorzystując linię jako punkt wyjścia, zespół opracował specjalny skrypt, który eksperymentuje z przekształceniem tego liniowego komponentu w nową formę geometrii przestrzennej.
Po skonstruowaniu, co zaczęło się jako linia, wynurza się jako powierzchnia i.
Staje się atmosferą..
Według architektów: Gradienty wzorca czytane w poprzek pawilonu, ale momenty ekscentryczności – przesunięcia fazowe, fenotypy szczątkowe, uśpione cechy – podkreślają złożone procesy relacyjne systemu bazowego.
Tutaj Line staje się sposobem na podważenie wszechobecności Bloba w tworzeniu skryptów / parametrycznych form; kompozycja geometryczna dostarczająca całej złożoności i niuansów, dla których zakochaliśmy się w projektach zależnych od rachunku.
.
MacDowell.Tomova Projekt opiera się na pozytywnym wpływie cyfrowej fabrykacji w architekturze, ponieważ może to doprowadzić do: ostatecznego dostosowania, zbudowania realizacji wcześniej niemożliwych do utrzymania form i bezprecedensowej płynności między projektem a konstrukcją.
według zespołu projektowego.
.
[przypisy: jaki beton na fundamenty, z czego zrobić taras, mrówka gryfice ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: jaki beton na fundamenty mrówka gryfice z czego zrobić taras