Architektura i nowoczesne budownictwo – Montepedroso Wineyards / 3.14GA

Jara Varela Architekci: 3.14 GA Lokalizacja: Rueda, Valladolid, Hiszpania Rok wydania: 2012 Zdjęcia: Jara Varela + 44 Obszar projektu: 2 000 m.
Nieruchomość: Martínez Bujanda Family Budynek znajduje się na szczycie.
Plateau.
na północ od Rueda, o wysokości 4,35 m.
Podziemne i zajmujące około połowę planu budynku, piwnica jest zbudowana do produkcji winogron o wysokości 7m.
W prostokątnej piwnicy o wymiarach 103 X 12m i 1,930m2, z czego 1100 m2 przeznaczone jest do produkcji białego wina, butelkowania, odbioru i pomieszczeń pomocniczych.
Kolejne 445 m2 przeznaczone jest na biura, pomieszczenia socjalne, salę degustacyjną i sklepy, a 385 m2 przeznaczone są na obiekty i zadaszone ganki i pergole.
Ta piwnica jest częściowo zasypana, aby uniknąć nadmiernych wysokości i poprawić całkowitą bezwładność cieplną.
Ten typ budynku, znajdujący się na zboczu, pomaga zminimalizować łamanie lub kruszenie winogron i pozwala na ich odbiór z grawitacji, co jest pożądane przy produkcji wysokiej jakości win.
Implantacja 01 Modyfikacja topografii sprawia, że budynek ma niewiele powierzchni, co zmniejsza wpływ na winnicę i horyzont, bez poświęcania jej tożsamości i społecznego uznania.
.
Jara Varela Cała budowla jest wykonana z betonu i szkła, do której dodajemy centralną bryłę kompaktową z cegły kaflowej do pomieszczenia sali degustacyjnej i wewnętrznych obszarów usługowych.
Materiały te, ze swej natury, nie wymagają konserwacji, są trwałe i lepiej się z wiekiem.
.
Jara Varela Ten ogromny projekt prostoty uwzględnia podstawowe zasady bioklimatyczne (orientacja, ochrona przed słońcem, z regulowanymi listwami z betonu, wentylacja podziemna i krzyżowa, odzyskiwanie wody deszczowej,.) I jest surowy pod względem zużycia i wydajności.
.
Jara Varela Zewnętrzna urbanizacja, ze zboczami i tarasami z drewnem pobranym z winnicy i rodzimymi roślinami, utworzy dyskretny krajobraz, zorganizowany i zgodny z otoczeniem.
Oparte na drewnie wnętrze amerykańskiego dębu i białych sklejek rozwiązuje stół degustacyjny, biura, sale wystawowe, jadalnie lub salę sprzedaży.
.
Jara Varela Przekroje podłużne 01
[hasła pokrewne: impregnaty do drewna na zewnątrz, mrówka jasło, igłofiltry cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: igłofiltry cena impregnaty do drewna na zewnątrz mrówka jasło