Budownictwo wczoraj i dzis : Parque Bicentenario Estero 2010 / fabriK B

B fabriK.
B, młodego biura architektonicznego z siedzibą w Meksyku i Berlinie podzieliliśmy się z nami swoją propozycją na Parque Bicentenario Estero 2010 (Bicentennial Park), z siedzibą w San José del Cabo w Baja California w Meksyku.
Otrzymali specjalną wzmiankę o architekturze krajobrazu Urban / Social / ecological structure na rozdaniu nagród d3 Award Natural Systems 2010.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Ekosystem o dużym znaczeniu dla regionu, zarówno pod względem hydrologicznym, jak i biologicznym, ponieważ wspiera wiele unikalnych gatunków flory, które stanowią ważne korytarze i ostoje dla dzikiej przyrody.
Jedną z głównych cech tego miejsca jest oaza i ujście rzeki San José, stanowiące jedno z największych epicentrycznych środowisk Półwyspu Baja California.
Charakterystyczną roślinność tworzą typowe gatunki oazy, takie jak palmy i gatunki wodne.
Odgrywa ważną rolę dla gatunków wędrownych, ponieważ jest ostatnim miejscem odpoczynku dla gatunków ptaków wodnych migrujących na obszary na południu Meksyku, Ameryki Środkowej lub Ameryki Południowej.
Ujście jest ważnym obszarem ptaków (IBA), a 217 gatunków ptactwa wodnego zostało zarejestrowanych w tym miejscu, z czego 97 to wędrowne.
Dzięki uprzejmości fabriK.
B Sistema Ripario de la Cuenca y Estero de San José del Cabo Data wymieniona jako strona RAMSAR.
02/02/08 URBAN / STRUKTURA SPOŁECZNA / EKOLOGICZNA Dzięki uprzejmości fabryka B Parque Bicentenario Estero 2010 / San José del Cabo Miasto to powinno być wspólne dla wszystkich mieszkańców, dlatego przestrzeń publiczna jest o wiele bardziej wartościowa dzięki bezpłatny dostęp i bycie.
rendez vous.
dla wszystkich.
Zieleń działała jak atraktor.
Tam wartość ziemi rośnie, a także Estero jest jednym z najważniejszych rezerwatów przyrody w Baja California i jest zapomniany przez władze.
Naszym celem jest zbadanie historii Estero, aby zrozumieć brak pierwszych osiedli indiańskich, ponieważ jest to naturalny sposób, w jaki woda dociera do sawanny z Sierra la Laguna.
Jest to jedna z najważniejszych oaz i unikalny ekosystem na suchych ziemiach w Baja California.
Teraz strona jest opuszczona i ryzykuje zniknięcie.
CAPALab, łącząc 2 główne atraktory (działania + zielone obszary publiczne), chciał przywrócić miejscową populację i odwiedzających ją do użytku i zrobić to samodzielnie.
Dzięki uprzejmości fabriK.
B Bądź częścią ich ochrony z tożsamością strony wzrasta.
To musi być park, który łączy wypoczynek, nauczanie, kreatywność, aby być w kontakcie z naturą i świadomością natury.
Wierzymy, że jeśli Estero nie ma publicznych atraktorów, znajdzie nowych deweloperów, którzy nie docenią i szanują społeczność, środowisko i ducha ziemi i zbudują na tym terenie duży luksusowy hotel.
W interesie Wspólnoty jest wskrzeszenie systemów mokradeł w ujściu rzeki San Jose z powodów logicznych i ekologicznych, a zwłaszcza, jeśli społeczność lokalna jest częścią tej transformacji.
.Myśl globalnie, działaj lokalnie
[przypisy: z czego zrobić taras, jak zrobić projekt domu, mrówka jarosław ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: jak zrobić projekt domu mrówka jarosław z czego zrobić taras