Budownictwo wczoraj i dzis : Velenje Sports Park / Enota

Dzięki uprzejmości Enota ze Słowenii Enota udostępniła nam swój projekt Velenje Sports Park, za który otrzymali oni pierwszą nagrodę w otwartym konkursie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Teren nowego parku sportowego Velenje znajduje się w bardzo ważnym miejscu pomiędzy parkiem miejskim a jeziorem.
Obszar jeziora jest już popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców, a także oferuje wspaniałe krajobrazy z jeziorem, rozległe tereny zielone i piękne wzgórza z tyłu.
Park Sportowy Velenje zaprojektowano zatem jako otwartą, jednolitą powierzchnię, dostępną w jak największym stopniu dla mieszkańców miasta i innych odwiedzających.
Dzięki uprzejmości Enota W całym nowym parku sportowym planowana jest duża liczba ważnych obiektów sportowych i terenów sportowych na świeżym powietrzu.
Tak więc duże obiekty przeznaczone do konkurencyjnych imprez sportowych również zajmują dużo miejsca.
Pomimo faktu, że przez większość czasu odbywają się na nich szkolenia i rekreacja, a zatem powierzchnie sportowe można swobodnie widzieć, zazwyczaj są zamknięte dla widoku z zewnątrz ze względu na niewielki ułamek czasu pracy, kiedy sprzedawane są bilety na wydarzenia .
Wizualny związek odwiedzających z polami sportowymi w czasie bez gier zwiększa poczucie przestronności obszaru.
Stały kontakt z akcją na boiskach przyczynia się do atrakcyjności terenu i podnosi entuzjazm dla sportu, ponieważ przybliża go do większej ilości osób.
Ustanowienie otwartych widoków na obszary gry podczas meczów było więc jednym z głównych celów w projektowaniu rozwiązań architektonicznych dla tego obszaru.
Ustawienie zadaszonych trybun na zewnętrznych krawędziach, tworzy dużą arenę z niższym środkowym polem, na którym goście mogą chodzić w czasie nieobecności i z której mają niezakłócony widok na stadiony.
Podczas wydarzeń główny deptak oczywiście się zamyka.
Osiąga się to poprzez kontrolę dostępu umieszczoną w wąskich punktach na korzeniach dostępu do podwyższonego centralnego placu.
W takiej organizacji przestrzennej nie są wymagane żadne dodatkowe ogrodzenia, ponieważ rolę tę odgrywają różnice poziomów między programami i samodzielnie.
Dzięki uprzejmości Enota Trzy wymagane programy, hala sportowa, lekkoatletyka i stadion piłkarski są zorganizowane wokół centralnego obiektu ze wspólnym programem, który jest umieszczony pod ścieżkami łączącymi między placami zabaw.
Częściowy pochówek centralnej części kompleksu umożliwia oddzielną budowę głównych obiektów sportowych w dowolnym czasie i dowolnej kolejności.
Komercyjny program publiczny znajduje się nad brzegiem jeziora, ale wszystkie inne programy Parku Sportowego otwierają się na jezioro i jego malownicze tło.
Wszystkie obiekty sportowe w okolicy otoczone są rozległymi, zachowanymi i uzupełnionymi terenami zielonymi.
Z nowym parkiem sportowym miasto nie zyskuje tylko nowoczesnych obiektów sportowych przeznaczonych do profesjonalnych imprez sportowych na najwyższym poziomie, ale także nowej przestrzeni miejskiej, która oferuje szereg możliwości aktywnego wypoczynku i łączy centrum miasta z dotychczas nieco przyciętym jeziorem.
.
Dzięki uprzejmości Enota Architect: Enota Lokalizacja: Velenje, Słowenia Zespół projektowy: Dean Lah, Milan Tomac, Nuša Završnik Šilec, Alja Černe, Polona Ruparčič, Nebojša Vertovšek, Petra Ostanek, Maruša Zupančič Wielkość: 29 300 m2 Rok: 2010
[więcej w: standardowe wymiary drzwi, mrówka jasło, igłofiltry cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: igłofiltry cena mrówka jasło standardowe wymiary drzwi