Budownictwo wczoraj i dzis : Wideo: porażka mostów i gospodarek / Thomas Fisher

Ten wywiad z profesorem i autorem Tomem Fisherem, dziekanem University of Minnesota, jest częścią serii filmów dokumentalnych pt.
Things May Happen. , W której opisuje zagrożenia związane z projektem Fracture-Critical Design.
Temat ten jest również tematem jego najnowszej książki Projektowanie, którego należy unikać katastrofy: Natura przełomu-krytyczny projekt .
Fisher omawia przykłady, w których nasze systemy, czy to architektoniczne, strukturalne czy nawet społeczne i finansowe, zawodzą z katastrofalnymi konsekwencjami.
W rozmowie TEDxUMN na University of Minnesota, Fisher mówił o upadku mostu 1-35 W w Minneapolis w 2007 roku, niepowodzeniu Nowego Orleanu.
podczas huraganu Katrina, wycieku ropy z BP na wybrzeżu Zatoki Perskiej, bankructw banku inwestycyjnego na Wall Street, kryzysu związanego z wykluczeniem lokali mieszkalnych, a teraz zniszczeń dokonanych przez huragan Sandy.
Obejmuje całe spektrum.
Kiedy coś pójdzie nie tak.
Scenariusze, Fisher oświetla nieudany foresight w projektowaniu systemów odpornych na katastrofę.
Co ciekawe, zauważa, że nasz system ekonomiczny, zgodnie z założeniami, ma tendencję do porażki i porażki na tyle, by wpłynąć na globalną gospodarkę.
Nasz styl życia, zgodnie z założeniami, jest niezrównoważony i wymaga wsparcia pięciu planet.
Ostrzeżenia te są częścią dyskursu Fishera i stanowią wezwanie do stworzenia odpornych i przemyślanych systemów projektowych, które przewidują awarię i zapobiegają katastrofom.
Obejrzyj TEDxUMN Fishera w serwisie Blogu i dowiedz się więcej o projekcie na stronie Things May Happen
[podobne: bomar kielce, jak zrobić projekt domu, mrówka jasło ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: bomar kielce jak zrobić projekt domu mrówka jasło