Nowoczesna architektura : Problemy współczesnego skrzydła fortepianu

Przeciwko Arupowi wniesiono 10 milionów dolarów za niedociągnięcia w dodatku Renzo Piano do nowoczesnego skrzydła Art Institute of Chicago (zobacz nasze wcześniejsze relacje z muzeum).
Muzeum twierdzi, że niektóre dokumenty Arupa były błędne i spowodowały poważne problemy dla muzeum.
Mimo że większość problemów została rozwiązana przed otwarciem skrzydła o powierzchni 264,000 stóp kwadratowych w 2009 r., Instytut nadal stwierdza, że błędy doprowadziły do kondensacji w przedsionku i nieprawidłowo dobranych regulatorów temperatury i wilgotności.
Zdeterminowani, aby utrzymać swoją wysoko cenioną reputację jako światowej klasy muzeum, Art Institute wyjaśnił, że chociaż budynek napotkał problemy, żadna grafika nie była zagrożona zranieniem.
Więcej o pozwie po przerwie.
Kolejne problemy to pękanie podłoży, które opóźniały instalację gotowych podłóg drewnianych do galerii, oraz systemów wentylacyjnych, które nie były w stanie dostarczyć powietrza o standardzie niezbędnym do ekspozycji sztuki.
I najbardziej charakterystyczną cechą Piano.
latający dywan .
dach .
został zmodyfikowany, ponieważ według muzeum wadliwa inżynieria zmusiła muzeum do uszczelnienia otworów w niektórych ostrzach, aby dach nie wydawał gwizdku.
Problem ujawnia trudną kwestię, gdzie leży wina, szczególnie w budynku o tej wielkości.
Być może Arup się nie udał, a może wina leży po stronie konstrukcji, a może nawet w projekcie.
Trudno powiedzieć, ale co ciekawe, pozew jest skierowany wyłącznie do Arup.
Bez względu na to, kto jest winien, mam nadzieję, że problemy zostaną rozwiązane szybko i dokładnie, aby wszyscy mogli cieszyć się tym nowym muzeum.
Źródła: gazeta architekta i Chicago Tribune
[patrz też: bomar kielce, olx włocławek, mrówka jastrzębie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Artykuł dotyczy tematów: bomar kielce mrówka jastrzębie olx włocławek